стрічка

Greenpeace посилює радіаційний моніторинг в Україні

18 Листопада 2023, 21:00
Фото 26 липня 1994 року з акції Greenpeace поряд із Запорізькою атомною електростанцією 790
Фото 26 липня 1994 року з акції Greenpeace поряд із Запорізькою атомною електростанцією

Greenpeace спільно з громадською організацією SaveDnipro встановили датчики для відстеження та передачі інформації щодо рівня радіації.

Онлайн-мапу представили, де у режимі реального часу фіксується рівень радіації на Півдні України, представили ядерні експерти на пресконференції 17 листопада, йдеться на фейсбук-сторінці Greenpeace: Green reconstruction of Ukraine

Датчики радіації, встановлені Greenpeace та SaveDnipro на різних об’єктах на півдні України, слугуватимуть ранньому попередженню про підвищення рівня гамма-випромінювання у випадку нової ядерної катастрофи в Україні. 

Датчики передають дані про рівень радіації у реальному часі на онлайн-карту SaveEcoBot. Вони розміщені в стратегічно важливих містах – Запоріжжі, Южноукраїнську, Одесі, Южному, Тарутиному та Умані. Розміщенню передувало обговорення та погодження з місцевими громадами та обласними органами влади, відповідальними за реагування на ядерні надзвичайні ситуації.

«Датчики не можуть зупинити радіацію, але вони можуть надати надзвичайно важливу інформацію, яка може врятувати життя у випадку можливої навмисної ядерної катастрофи. Дослухаючись до голосу місцевих органів влади та політиків на півдні України, Greenpeace підтримує населення України. Працюючи пліч-о-пліч з місцевими органами влади та організаціями, ми зміцнюємо нашу здатність разом відстежувати ризики ядерної катастрофи та реагувати на них», – зазначив Ян Ванде Путте, фахівець з радіації Greenpeace в Україні.

«Упродовж останніх 20 місяців повномасштабної війни російські війська неодноразово атакували українські ядерні об'єкти та поширювали неправдиву інформацію про рівень радіації в Україні. Це викликало світове занепокоєння щодо безпеки у країні. Для розв'язання цієї проблеми необхідно розвивати незалежні онлайн-джерела інформування та прозорі засоби радіаційного моніторингу контролю у формі громадських проєктів, на кшталт нашого SaveEcoBot. Подібні засоби допомагають населенню громадськості дізнатися, що рівень радіації у країні залишається нормальним, а у випадку потенційних проблем – надають урядовим організаціям додаткові дані для прийняття зважених рішень», – зазначив Павло Ткаченко, технічний директор та співзасновник SaveDnipro.

Читайте також: Моніторинг якості повітря на Рівненщині: боротьба за чисте довкілля чи крок до євроінтеграції

 
Коментар
08/12/2023 П'ятниця
08.12.2023
07.12.2023