15 листопада відзначають Всесвітній день вторинної переробки сировини

Цей день має на меті привернути увагу людства до важливості вторинної переробки для збереження природних ресурсів та навколишнього середовища.
Раціональне поводження із відходами завжди було актуальним, так перші вироби з переробленої вторинної сировини почали з’являтися ще наприкінці XVII століття.
Нині вторинна переробка на помітно якіснішому рівні, ніж 300–400 років тому. У світі та Україні встановлюють сміттєсортувальні та сміттєпереробні заводи та лінії.
Сміттєзвалища, що завдають невиправної екологічної шкоди довкіллю, поступово відходять у минуле.
Першим кроком на шляху до переробки є сортування сміття. Саме через відсутність налагодженої системи сміттєсортування Україна витрачає десятки, якщо не сотні, мільйонів доларів.
Нагадаємо, раніше Еко.Район повідомляв про те, що Україна щороку купує понад 200 000 тонн сміття, а за перше півріччя 2023 року Україна імпортувала 85 000 тонн відходів картону та паперу на 38 мільйонів доларів.
Україна поступово рухається до раціонального управління з відходами, його сортуванню та вторинного використання. Зокрема на Миколаївщині планують збудувати завод з переробки будівельних відходів, сміттєсортувальні лінії з’являються у багатьох областях країни, а Міністр охорони довкілля та природних ресурсів зазначив, що вивезення несортованого сміття буде дорого вартісним.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром