31 жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря

31 Жовтня 2023, 11:11
Чорне море 1911
Чорне море

У цей день особливу увагу акцентують на дбайливому ставленні до Чорного моря.

Започаткували цей день у 1996 році, як один з етапів реалізації Бухарестської конвенції, котра набула чинності 15 січня 1994 року.

Шість причорноморських країн: Україна, Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія та Росія, зобов’язалися застосовувати заходи щодо захисту Чорного моря та контролю над його забрудненням.

Попри це уже понад 20 місяців одна із країн Конвенції порушує її умови, завдаючи непоправної шкоди морській екосистемі.

Військові кораблі країни-агресора РФ виходять в акваторію Чорного моря, запускають ракети та забруднюють морське середовище.

Ще одним негативним наслідком військових дій для Чорного моря є мінування прибережних територій, адже детонування та вибухи не лише знищують середовище проживання тваринного та рослинного світу, а й несуть небезпеку для життя морських мешканців.

Підрив Каховської ГЕС також завдав шкоди екосистемі Чорного моря, оскільки значна кількість прісної води потрапила у солоне морське середовище, змінивши умови та середовище проживання морських мешканців, чим спонукали їх стресовий стан, а подекуди загибель.

Отже, на сьогодні значно змінився фокус Міжнародного дня Чорного моря. Окрім заходів з мінімізації викидів забруднюючих речовин у морське середовище, зменшення використання пластику та забруднення прибережних територій, актуальності набула воєнна безпека чорноморських екосистем.  

 Читати також: У Чорному морі оселився новий хижак

 

Коментар
20/09/2024 П'ятниця
20.09.2024
19.09.2024
18.09.2024