На Колодяжнеську сільраду подали до суду, бо не оберігає дуби-велетні

06 Жовтня 2023, 16:56
Дуби-велетні у селі Волошки. Фото з фб Волинської прокуратури 1199
Дуби-велетні у селі Волошки. Фото з фб Волинської прокуратури

Колодяжнеську сільську раду Ковельського району намагаються через суд зобов'язати встановити межі пам'ятки природи місцевого значення у селі Волошки.

Відповідний позов до суду подали прокурори Ковельської прокуратури подали до суду на Колодяжнеську сільську раду Ковельського району від імені Державної екологічної інспекції в області. Про це інформують у пресслужбі Волинської обласної прокуратури. 

За інформацією прокуратури, на території села Волошки знаходиться ботанічна пам'ятка природи «Дуби звичайні-велетні» площею 0,2 гектара.

Цей об’єкт природно-заповідного фонду України створений відповідно до рішення Волинської обласної ради у травні 2000 року для збереження двох дерев дуба черешчастого віком 525 і 625 років. Проте сільська рада, попри вимоги чинного законодавства, досі не організувала робіт із встановлення меж пам'ятки.

Окрім того, відомості про земельну ділянку, на якій вона розташована, не внесли до Державного земельного кадастру, кадастровий номер ділянки на Публічній кадастровій карті відсутній, що створює загрозу нецільового використання території та об’єкта природно-заповідного фонду чи незаконного відчуження земельної ділянки під ним.
«Відсутність встановлених меж в натурі об’єкта природно-заповідного фонду ставить під загрозу цілісність природного комплексу і фактично унеможливлює його збереження. Прокурори в суді наполягатимуть на зобов'язанні сільської ради вжити заходів задля неухильного дотримання режиму охорони та використання пам'ятки природи», – інформують у прокуратурі. 
Коментар
13/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024