стрічка

Екологи підрахували збитки довкіллю внаслідок загибелі риби у рівненському гідропарку

26 Вересня 2023, 18:42
Екологи підрахували збитки довкіллю внаслідок загибелі риби у рівненському гідропарку 766
Екологи підрахували збитки довкіллю внаслідок загибелі риби у рівненському гідропарку

Працівники Держекоінспекії встановили суму збитків навколишньому середовишу внаслідок загибелі риби у водоймі «Гідропарку» міста Рівне. 

Про це повідомляється у Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Факт загибелі риби у водоймі «Гідропарк» у місті Рівне зафіксували 18 вересня 2023 року. 

Працівники Держекоінспекції відібрали зразки води у двох точках – зі сторони вулиці Степана Бандери та зі сторони стадіону.

Аналіз зразків води проводили на визначення таких показників: рН, температура, завислі речовини, розчинений кисень, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо загальне, сульфати, хімічне споживання кисню та біологічне споживання кисню. 

Проведення аналізу води у водоймі Гідропарку
Проведення аналізу води у водоймі Гідропарку

За результатами визначень зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації для водойм господарсько – побутового водокористування: по біологічному споживанню кисню в 2,4 рази в першій точці відбору (зі сторони вулиці Степана Бандери) та в 2,5 рази в другій точці відбору (зі сторони стадіону).

Довідково: показник біологічного споживання кисню характеризує ту кількість кисню, яка повинна бути використана водоймою на біохімічні процеси окислення внесених забруднень або це кількість кисню, що витрачається за певний проміжок часу на аеробне біохімічне окислення (розкладання) нестійких органічних сполук, які містяться воді. 

В результаті аналізу, вміст розчиненого кисню відповідав нормам гранично-допустимої концентрації – не менше 4,0 міліграм на кубічний дециметр

Температура поверхневої води становила 19,2 градуси за Цельсієм.

Загальна сума збитків за фактично знищену рибу та від утрати потомства становить 122 192 гривень.

 

Коментар
08/12/2023 П'ятниця
08.12.2023
07.12.2023