стрічка

Громади Волині та Рівненщини навчатимуть управляти відходами

22 Серпня 2023, 18:25
Фотоілюстрація 236
Фотоілюстрація

65 громад з шести областей України увійшли до проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні».

Про це Еко.Району повідомили 21 серпня у ГО «Еколтава», яка реалізовує проєкт. 

Участь у проєкті братимуть представники та представниці 65 громад із семи областей: Рівненської, Полтавської, Львівської, Одеської, Житомирської, Закарпатської та Волинської. Завдяки проєкту у громадах планують підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. 

Серед активностей проєкту будуть як навчальні, так і практичні заходи. Зокрема, свою обізнаність та навички з ефективного управління відходами громади-учасниці проєкту будуть поліпшувати під час навчання у Школі муніципального менеджменту відходів (ММВ). 

Учасники та учасниці школи разом із досвідченими менторами – провідними експертами та експертками України в галузі управління відходами – будуть вчитися розробляти дорожні карти, які стануть основою для створення Місцевих планів управління відходами.

Навчання у Школі ММВ триватиме з жовтня по грудень 2023 року. А вже на початку наступного року слухачі та слухачки Школи будуть працювати над створенням власних Дорожніх карт та надалі Місцевих планів управління відходами. Автори семи найкращих Дорожніх карт отримають у свої громади комплекти великих компостерів.

До того ж в межах проєкту запланована розробка уніфікованого дизайну станції роздільного збору побутових відходів «Зелена точка», а також створення посібника з кращими практиками проведення інформаційно-просвітницьких кампаній. Частина накладу цієї збірки буде надрукована шрифтом Брайля.

Проєкт реалізовує ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «Говерла». Організація має 10-річний досвід роботи з громадами, зокрема в напрямку управління відходами, адаптації до зміни клімату та сталого енергетичного розвитку.

Довідково. 9 липня 2023 року вступив в дію рамковий закон “Про управління відходами”, що запустив важливу галузеву реформу, яка має на меті наблизити Україну до європейських стандартів поводження з твердими побутовими відходами. Взаємодія і спільна робота на всіх рівнях, – національному, регіональному, місцевому – є надзвичайно важливими для ефективного впровадження цієї реформи. Саме тому проєкт сфокусується на підвищенні спроможності представників та представниць ОМС у стратегічному плануванні та ефективному управлінні у цьому напрямку, а також на поширенні актуальної інформації про реформу серед мешканців громад.

Коментар
08/12/2023 П'ятниця
08.12.2023
07.12.2023