Як водопілля, спричинене підривом Каховської ГЕС, вплинуло на місцеві ліси
17 Липня 2023, 17:20

Затоплення нацпраку «Нижньодніпровський». Фото Міндовкілля
Лісівники постійно спостерігають за ситуацією та фіксуватимуть видимі зміни, щойно вони з’являться. Однак реальні наслідки затоплення будуть очевидні принаймні за рік.
Проміжні спостереження впливу на ліси східних областей України опублікували у пресслужбі державного підприємства «Ліси України».
Наразі у Запоріжжі рівень води є нижчим від норми на понад 2,5 м. Через обміління в лісництвах філії «Запорізьке лісове господарство» немає забору води для поливу культур. Заходи з поливу проводяться шляхом підвозом води пожежною технікою.
Можуть загинути чагарники та рослини, що потребують багато вологи. В деяких місцях лісового фонду Запоріжжя ґрунт був насичений вологою, тепер висихає. І ті насадження, що звикли та адаптувалися до високої вологи можуть хворобливо перенести зміни, або зовсім загинути. Проте, візуальних наслідків в лісових масивах лісова охорона поки що не спостерігає.
Крім того, ГУ ДСНС України у Запорізькій області повідомляє, що внаслідок підриву Каховської ГЕС спливають вибухонебезпечні предмети. Через спад води вони опинилися на поверхні. Лише за останній місяць 28 разів сапери проводили роботи з розмінування на узбережжях водойм, під час яких вилучили та знищили 34 боєприпаси. Тому ще раз нагадуємо про повну заборону відвідувати ліси, особливо неподалік узбережжя!
Водоканали в Нікополі та Марганці зупинили свою роботу через підрив окупантами Каховської гідроелектростанції на Херсонщині. Там теж сильно обімлів Дніпро, зараз колишнє дно річки вже заростає рослинами. На Нікопольщині візуальних наслідків в лісах теж поки що немає. Рівень ґрунтових вод не змінився. Як і в районі Марганцю. У свердловинах та криницях рівень вод не впав.
«Безперечно, підрив Каховської ГЕС вплине на тваринний світ Запоріжжя та Дніпропетровщини. Адже кожен вид тварин має свою площу стації мешкання, тобто та територія, яка характерна для перебування тих чи інших видів. Каховське водосховище обімліло, перната дичина кудись мусить мігрувати. Й інші тварини будуть вимушені шукати свою іншу станцію мешкання. Нагадуємо, наразі діє заборона на відвідування лісів та будь-який вид полювання. В тому числі діагностичне та з будь-якою науковою метою», – пишуть лісівники.
Будь-які наслідки від підриву греблі та обміління Дніпра будуть очевидними принаймні за рік. Пониження ґрунтових вод може призвести до всихання дерев, але на виявлення цієї та інших наслідків потрібен певний час.
24/03/2025
Неділя
23.03.2025
22.03.2025
20:43
16:25
21.03.2025
14:15
11:09
20.03.2025
16:40
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт