стрічка

Понад 11% території Рівненщини займають природні заповідники

11 Липня 2023, 18:13
«Пуща Радзівіла» – третій нацпарк на Рівненщині 395
«Пуща Радзівіла» – третій нацпарк на Рівненщині

До 2030 року Україна поставила собі за мету збільшити свої природно-заповідні території до 12,5%. 

Що для цього робить сьогодні Рівненщина на брифінгу 11 липня розповіли начальник Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та  директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимира Захарчук, пишуть у пресслужбі Рівненської ОВА. 

За словами Ігоря Тимошенка, природно-заповідні зони в більшості країнах Європи займають 20% територій. В України цей показник набагато менший – 6,9%, а на Рівненщині – 11,5% її загальної площі. 

Україна взяла на себе зобов'язання довести площу земель природно-заповідного фонду до 12,5% від загальної території країни. Це передбачено Законом України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року».

«За європейськими нормами така площа має складати від 20 відсотків. Там має бути заборонена промислова чи інша діяльність, що перешкоджає розвитку біорізноманіттю. На Рівненщині ми постійно працюємо над розширенням території нашого природнього заповідника. Лише торік в області створили ще одну природоохоронну заповідну зону - Національний природний парк «Пуща Радзівіла». Завдяки цьому показник заповідності області збільшився на 1%», – зазначив Ігор Тимошенко.

На сьогодні в області функціонує заповідник та вже три національні природні парки. Їх загальна площа сягає майже 100 тисяч га.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимира Захарчука, на Рівненщині тривають роботи щодо встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду в натурі.

«На сьогодні винесено в натуру межі 61 об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення та чотири об’єкти загальнодержавного значення. Загальна площа – понад 46 тисяч га. Це складає 20 % від загальної площі всіх територій та об’єктів природно-заповідного фонду області», – зазначив Володимир Захарчук.

Робота щодо встановлення меж є важливою, адже у разі земельних порушень, набагато простіше з’ясувати відповідальну особу. Вже цьогоріч комісії обласної ради погодили виділення 1 млн грн на виготовлення відповідної землевпорядної документації.

Тим часом за порушення законодавства у сфері природно-заповідного фонду несе за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.

Коментар
08/12/2023 П'ятниця
08.12.2023
07.12.2023