Екоінспекція відібрала проби з Каховського водосховища та русла Дніпра

09 Червня 2023, 16:34
Екоінспекція відібрала проби з Каховського водосховища та русла Дніпра 548
Екоінспекція відібрала проби з Каховського водосховища та русла Дніпра

Держекоінспеція відібрала проби з Каховського водосховища та русла Дніпра для розуміння обсягу забруднення від палива котре вилилось в воду після руйнування. 

Про це на брифінгу 9 червня повідомив заступник голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Заруба 

Нагадаємо, приблизно 150 тонн мастил з машинного відділення Каховської ГЕС потрапило до води. 

Наразі остаточні наслідки для навколишнього середовища невідомі, неможливо встановити, скільки загинуло тварин, риби та скільки фактично буде негативного впливу на ґрунти.

Дмитро Заруба пояснив, що наразі розрахунок збитків відбувається за методиками, які були затверджені у 2022 році наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Утім об’єктивно все підрахувати та більш ґрунтовно оцінити вдасться орієнтовно лише за кілька тижнів, коли зійде вода.
«За обсягом це будуть сотні мільярдів гривень, якщо взяти загально по всіх напрямках – ґрунти, забруднення, втрата біорізноманіття. Особливо велика кількість, скоріш за все, буде нарахована саме за збитки, нанесені природно-заповідному фонду», – зазначив заступник голови Держекоінспекції. 
Також нещодавно правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за статтею «Екоцид».

Дмитро Заруба також зазначив, що збройна агресія Російської Федерації має серйозний вплив на екологію України в цілому. Найбільше постраждалі напрямки це природно заповідний фонд, тому що частково ми його вже втратили, рослини та тварини Червоної книги фактично знищенні і скільки буде відновлюватись природа та чи відновиться вона до попереднього стану невідомо, наступний напрямок це забруднення паливно-мастильними речовинами, а також велике питання затоплення складів агрохімікатів, пестицидів, сміттєзвалищ та кладовищ, що матиме катастрофічний вплив на природне середовище на багато десятиліть.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024