Через міни в Україні зростають ризики пожеж в екосистемах

30 Травня 2023, 15:22
Пожежа в екосистемі 634
Пожежа в екосистемі

Щоліта Україна потерпає від масових пожеж в екосистемах. Їх спричинити можуть як спека та засуха, так і людський фактор

З початком повномасштабної війни проблема пожеж в екосистемах загострилась ще більше. Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Торік, через обстріли ворога, розриви снарядів, та, як наслідок, займання лісів та сухостою, вигоріло у 30 разів більше площ, ніж зазвичай. Цього року небезпека не зменшилась: бойові дії у частині країни ще тривають, а деокуповані території – все ще всіяні мінами, які можуть також спричинювати займання.

Не палити сухостій – зменшити навантаження на рятувальників 

Від початку року в Україні рятувальники ліквідували понад 5600 пожеж в екосистемах, які загалом охопили площу понад п'ять тисяч гектарів. Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак. Щодня для гасіння таких пожеж рятувальники залучають 200–300 осіб та понад 100 одиниць пожежно-рятувальної техніки.

«Під час ліквідації таких пожеж, наприклад, тільки сьогодні було залучено 322 людини особового складу та 72 одиниці техніки. В такі важкі часи, коли держава витрачає максимальний ресурс на боротьбу з ворогом, на ліквідацію наслідків збройної агресії, в результаті виникнення надзвичайних подій, а ми сьогодні говоримо про пожежі в екосистемах, де причинами є здебільшого людська недбалість, ДСНС витрачає дуже вагомий ресурс для ліквідації даних подій», – зазначив він. 

Наразі відвідування лісів заборонено, також заборонено в’їзд техніки, за винятком тієї, що використовується лісовими господарствами для обслуговування територій. Також, зауважують в ДСНС, під забороною і розведення багать як в лісах, так і поруч, на узбіччях. 

Рятувальники традиційно закликають не випалювати суху рослинність, не палити сміття та не розводити багать навіть на приватних сільськогосподарських угіддях. 

«В нас дуже багато випадків, ми це фіксуємо постійно, коли люди спалюють суху траву, і зрештою згорає житловий будинок, і люди отримують опіки», – пояснює пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Ситуацію ускладнюють міни

Нині пожежі в екосистемах особливо небезпечні через замінованість територій. Снаряди, сховані у землі, можуть вибухати та не лише посилюють вогонь, а й травмують рятувальників та цивільних. Нині сапери та пожежники активно розміновують місцевість, однак роботи ще – на роки. 

«Основні області, де зараз проводиться розмінування, – Донеччина, Миколаївщина, Харківщина, Херсонська область. Це основний обсяг вибухонебезпечних предметів, які знайшли сьогодні», – розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. 

З початку широкомасштабного вторгнення російської федерації, на деокупованих територіях та у районах, прилеглих до зон бойових дій знешкодили 373 тисячі вибухонебезпечних предметів, зокрема і понад 2 тисячі авіаційних бомб. Обстежено близько 86 тисяч гектарів. 

Рятувальники активно почали застосовувати отримані від партнерів машини механізованого розмінування. Це значно пришвидшує та робить роботу саперів безпечнішою.

Читайте також: Волинські лісівники під час пожежі врятували двох зайченят

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024