стрічка

Волинські енергетики облаштовують нові гнізда лелекам

23 Березня 2023, 14:40
Волинські енергетики облаштовують нові гнізда лелекам 623
Волинські енергетики облаштовують нові гнізда лелекам

Працівники «Волиньобленерго» замінюють старі лелечі гнізда на нові з металевим каркасом.

Наразі вже встановили 112 таких штучних конструкцій, – повідомляє Суспільне. Волинь.

Зокрема, журналісти побували у селі Завітне Луцького району, де електромонтери розміщували конструкції безпечних гнізд.

«Металеві конструкції під гніздами вбережуть птахів від травматизму та убезпечать мережі від пошкоджень», – зазначив майстер Сергій Захарчук.

За його слівами, найголовніше – аби населення мало надійне електропостачання та птахів не уражало струмом.

«Переживаємо за наших лелек, щоб прилітали в ту саму будівлю, бо якщо перенесемо на іншу опору він може не вернутися. На сьогодні плануємо два гнізда, маємо встигнути до того часу, як прилетять лелеки», – каже майстер.

Майстер Сергій Захарчук
Майстер Сергій Захарчук

Демонтує щороку старі лелечі гнізда електромонтер Юрій Струк. Він каже, що перед початком роботи лінії електропередач знеструмлюють для безпечного виконання робіт. Конструкції, з його слів, кріплять вище, аби птахи не сідали на проводи.

«Вага конструкції – 15-20 кілограм. Встановлюємо за допомогою піднімального механізму. Такі металоконструкції з’явилися, приблизно,  десять років тому. Адже, якщо погода погана, то хмиз намокає і виникає замикання», – каже спеціаліст.

Спочатку електрики демонтують старе кубло, потому кріплять металевий каркас на електроопору. Як зазначив працівник обленерго Михайло Шмига, для того, щоб лелеки повернулися на старе місце, на металевий каркас кладуть шар сухих гілок. Лелече гніздо досить важке, тому, додає, металева опора має бути досить надійною. 

«Треба їм підмостити, щоб вони мали хоча б спочатку гіллячки для гнізда, а далі вони собі самі там дороблять», – каже майстер.

У селі Завітне, розповів місцевий житель Анатолій Кайлюк, є десяток лелечих гнізд. Додає: гніздо раніше птахи звили і біля його оселі.

«Там, на перехресті є гніздо, там є, біля церкви є. Як ті стовпи були дерев’яні, а сиділи ще на хатах і дахи валилися. Я колись мав лелеку, отако впало з гнізда, ще я був хлопцем і ми його годували, то чужа людина на подвір’я не мала права зайти», – сказав пенсіонер.

Коментар
08/12/2023 П'ятниця
08.12.2023
07.12.2023