стрічка

Парламент ухвалив законопроєкт про реформування системи моніторингу довкілля

21 Березня 2023, 17:30
Парламент ухвалив законопроєкт про реформування системи моніторингу довкілля 937
Парламент ухвалив законопроєкт про реформування системи моніторингу довкілля

Верховна Рада України схвалила проєкт Закону №7327, який інтегрує поняття «моніторинг» у кожен сектор довкіллєвої політики.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля» нардепи схвалили у другому читанні.

Цей документ дозволяє Україні не лише зробити ще один крок на шляху до ЄС, але й дійсно інтегрує поняття «моніторинг» у кожен сектор довкіллєвої політики. Це сфери якості атмосферного повітря, морських, поверхневих, підземних вод та ґрунтів, лісів, рослин, тварин, поводження з відходами та геологічних процесів тощо.

Законопроект наскрізно пронизує 18 законодавчих актів України принципами моніторингу довкілля, задає певну рамку.

«Для України це важливо, оскільки в умовах повномасштабної війни росії проти України необхідно оперативно не лише фіксувати, а й аналізувати реальні обсяги завданої шкоди довкіллю, аби на їх основі планувати заходи з відновлення довкілля», - зауважив Міністр Руслан Стрілець.

За словами Міністра, наразі українська система моніторингу довкілля забезпечує лише констатацію факту перевищення показника забруднення. Вона не дозволяє отримати повну картину стану довкілля. Відповідно на основі цих даних складно ухвалювати важливі управлінські рішення.

«Комплексний та систематичний збір екологічних даних дозволить здійснювати їх відповідний аналіз. Адже ми прагнемо не просто збирати екологічні дані і відкривати їх, як це передбачено Орхуською конвенцією, а й належним чином систематизувати їх. І вже сьогодні працюємо над прототипами алгоритмів, які дозволять нам оцінювати, як зміни в одному секторі екологічної політики впливають на інші сектори екологічної політики, – підкреслив Міністр.

Він додав, що наразі започатковується модель аналізу даних, що в подальшому дасть змогу доводити причинно-наслідковий зв’язок змін. І уся інформація буде доступна на єдиній екологічній платформі Міндовкілля «ЕкоСистема».

 

Коментар
29/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023