стрічка

Олександр Гайду: Рибні аукціони доводять ефективність розпочатої рибної реформи

19 Березня 2023, 17:11
Промисловий вилов риби 737
Промисловий вилов риби

Держрибагенство оприлюднило дані ефективності електронних торгів на промисловий вилов риби, які були започатковані урядовою постановою наприкінці минулого року.

Станом на березень провели 239 аукціонів. Загальна вартість лотів по аукціонах, що відбулись, згідно з даними «Прозорро.Продажі» складає близько 190 мільйонів гривень при стартовій майже 8 мільйонів гривень.

В результаті аукціонів до місцевих бюджетів орієнтовно за місяць перерахували 9,5 мільйонів гривень. Для порівняння: сплата за промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах за увесь минулий рік була майже така ж - 10 мільйонів гривень. Про це повідомляє Верховна Рада України.

«Ми бачимо, що по всіх реалізованих аукціонах сума, запропонована переможцями, значно перевищувала стартову ціну. Іноді збільшувалась у 50 разів. Це напряму впливає і на збільшення надходжень до місцевих бюджетів», - коментує ситуацію в рибній галузі голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, рибна галузь дійсно потребує потужних змін. Адже через російську агресію збитки рибного господарства України у 2022 році склали майже 50 мільйонів доларів. Зменшилися виробничі потужності, постраждали рибні господарства, збільшились видатки та скоротились доходи у підприємців, що займалися промисловим рибальством.

«Після Перемоги Україні доведеться роками відновлювати наші рибні ресурси. Поки ж, українці споживають переважно імпортну рибу. Це понад 80%. Тому варто приймати потрібні рішення вже зараз. І аукціони - це лише частина реформи. Галузь потребує більших змін. Зокрема, необхідна швидка видача дозвільних документів в електронному вигляді, створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба», встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів, посилення контролю за виловом риби», - підкреслив Олександр Гайду.

Всі ці новації пропонує законопроєкт №7616, який реалізує рибну реформу. Він ухвалений парламентом у першому читанні і готовий до розгляду у другому.

Супутніми до нього є проєкт Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства №8119, а також проєкт щодо забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів, який на даний час розробляється.

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023