стрічка

В Горохові провели екологічний семінар-практикум

19 Березня 2023, 15:04
Еко-семінар 272
Еко-семінар

В освітньому центрі «Горохів Хаб» відбувся семінар-практикум  «Сучасні аспекти формування екологічної компетентності школярів». Його учасниками були вчителі природничих дисциплін і ті, кому небайдужі проблеми забруднення навколишнього середовища.

Про це йдеться на сайті Горохівської міськради.

Комплексний підхід до теми збереження екології та поводження з ТПВ в Сілецькій гімназії презентував Віктор Семенченко, директор цього закладу.

 Вже кілька років в закладі освіти ведеться роздільний збір побутових відходів, компостування органічних решток, проведено реконструкцію та озеленення шкільного подвір’я.

Досвідом реалізації  еко-проєктів поділилася вчитель біології та екології Вільхівського ліцею Валентина Кривенька. Під її керівництвом учні досліджували екологічний стан водойм, склад синтетичних мийних засобів та їх вплив на навколишнє середовище, вплив солей важких металів на ріст і розвиток рослин та ін.. Традиційними в школі стали акції «Батарейка мала – біда велика», «Природа волає: «SOS!», «Краса зі сміття». Діти із задоволенням вирощують мікрозелень, виготовляють екосумки-шопери, влаштовують екологічні вистави.

Педагоги та учні Горохівського ліцею №1 ім. І. Я. Франка представили відеороботу «Віртуальна екскурсія на сміттєзвалище». Своєю роботою автори ідеї, заступник директора Майя Кулай, учитель біології і екології Наталія Шеренговська та учитель хімії Олена Романенко привернули увагу до критичної ситуації із засміченням наших міст і сіл та закликали до глибокого усвідомлення необхідності сортування сміття.

Вікторія Іванова, кандидат економічних наук, викладачка Маріупольського державного університету, яка понад 20 років сортує сміття, провела з учасниками семінару практичне заняття «Який твій екологічний слід?». Ця та інші методики будуть використані вчителями при роботі з учнями.

До глибокого усвідомлення та активної пропаганди екологічних норм поведінки закликав учасників семінару Леонід Кравчук, великий природолюб та активний мешканець громади.

Формування екологічної компетентності школярів, відповідальності за свої вчинки, вміння піклуватися про довкілля і своє здоров’я є важливою складовою освітнього процесу.

Олеся Вітинська, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників міської ради та Тетяна Янюк, проектний менеджер, провели анкетування «Моє відношення до сміття», акцентували увагу на дотриманні норм законодавства з охорони природи, необхідності сортування ТПВ, запровадження та поширення руху компостування як альтернативного способу утилізації органічних відходів.

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023