стрічка

Вийшла друком книга Геннадія Фесенка «Різноманіття сучасної орнітофауни України»

04 Лютого 2023, 11:12
«Різноманіття сучасної орнітофауни України» 678
«Різноманіття сучасної орнітофауни України»

Нещодавно вийшло з друку наукове видання, яке профінансоване значною мірою завдяки спонсорській допомозі тих, кому цікаві птахи як об’єкт спостережень.

Про це йдеться на сторінці у фейсбуці Західноукраїнського орнітологічного товариства

У книжці наведено характеристику статусу 443 видів птахів, які траплялися або трапляються на території України від другої третини ХІХ ст. Крім того, таксономічний перелік доповнили 370 підвидами, котрі виявлені у нас упродовж указаного періоду, що дає уявлення про зв’язки нашого регіону із сусідніми й значно віддаленішими територіями поширення тих чи інших видів птахів. Один із видів, що раніше відносили до нашої фауни, запропоновано виключити з неї через його невдалу інтродукцію. 

Стосовно видів Червоної книги України наведено оцінку їх відносної чисельності. У деяких випадках визначено рівень чисельності й для інших видів, переважно нечисленних і залітних. Праця містить розділ з аргументами обрання українських назв для певних видів птахів, щодо яких можуть виникати дискусії. У ній наведено не лише латинські, а й англійські назви видів з інтернет-сторінки Міжнародного союзу орнітологів. Для усіх підвидів, які не є номінативними, запропоновано вітчизняні назви.

Праця може бути корисною як для професійних дослідників вітчизняної орнітофауни, так і природолюбів-аматорів, які цікавляться її складом. Певною мірою її можна використати як посібник для перекладу українською мовою іншомовних текстів з орнітологічної тематики.

Стосовно придбання книжки «Різноманіття сучасної орнітофауни України» звертайтеся за електронною адресою – [email protected]
Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023