стрічка

У Рівному на найстарішому кладовищі зрізали вікові дерева

02 Лютого 2023, 19:55
Фото: Суспільне Рівне 1680
Фото: Суспільне Рівне

На Грабнику, найстарішому кладовищі в Рівному, зрізали вікові дерева. Це викликало обурення серед частини рівнян. 

В комунальному підприємстві, яке зрізало дерева, коментувати ситуацію відмовилися, пише Суспільне.Рівне

Натомість міська рада у «Фейсбуці» повідомила, що дерева зрізали через аварійний стан.

Краєзнавиця Галина Данильчук роками досліджує історію кладовища Грабник. 31 січня вона помітила, що дерева на його території почали зрізати.

Галина Данильчук. Фото: Суспільне Рівне
Галина Данильчук. Фото: Суспільне Рівне

«Сигнал подали старожили, телефонували до мене буквально увесь день жінки, яким за 80. Називали це варварством. Я не хочу казати, що це по-вандальному робиться, але кладовище оголюється. Воно стає обшарпаним, обскубаним і втрачає вигляд особливого, затишного меморіального місця», – пояснила Галина Данильчук.

 

Фото: Суспільне Рівне
Фото: Суспільне Рівне

 

Рівнянка Олександра Міхєєва бачила, як зрізають дерева. Вона – одна з тих, хто звертався до краєзнавиці щодо цього.

«Прийшла на могилу до батька, квіти принесла йому, нещодавно була річниця. А як підійшла до могили до прадіда – «випала в осад»... що це таке? А тут хлопчики стоять і кажуть мені: "А що це ви так дивуєтесь – це в нас планове"», – розповіла Олександра Міхєєва.

На сайті Рівненської міської ради 1 лютого опублікували наказ ще від 24 травня минулого року, у якому йдеться про зрізання аварійних дерев. У дописі також пояснили, що його видали після низки скарг від мешканців та священників на те, що гілки падають та руйнують огорожі. Загалом зрізали 14 дерев. 

Рівнянка Тетяна, в якої родичі поховані на кладовищі Грабник, підтримала дії комунальників.

«Тут біля нас падає дерево, його з коренем вивертає повністю. І, здавалося, б нормальне дерево. Нічого страшного тут не роблять», – зазначила рівнянка.

 

Фото: Суспільне Рівне
Фото: Суспільне Рівне

 

Суспільне поцікавилося у кандидата біологічних наук Віталія Володимирця, як він оцінює стан дерев і чи вважає, що їх потрібно було зрізати.

«Дійсно ті дерева, які в аварійному, критичному стані? потрібно було прибрати. На інших можна було б зрізати аварійні гілки. Це є проблема, але її треба було вирішувати цивілізовано», – сказав науковець.

Віталій Володимирець оглянув зрізані дерева і з-поміж них лише одне, на його думку, мало ознаки аварійності.

«Серцевина повністю згнила, дійсно аварійне, хоча по товщині і не скажеш, що це дерево дуже старе. Тобто трухлявість дерева не завжди залежить від віку. Якщо дивитися там далі, то можна побачити, що і серцевина, і пеньок суцільні — немає ознак аварійності», – пояснив біолог.

Фото: Суспільне Рівне
Фото: Суспільне Рівне

Кладовище Грабник перебуває на балансі комунального підприємства «Спецкомбінат-Ритуальна служба». Його працівники, які обрізали дерева, запевнили, що дозвільних документів при собі не мають. Тож журналісти Суспільного звернулися за коментарем безпосередньо на підприємство. Проте, при зустрічі його представник коментувати ситуацію відмовився.

Фото: Суспільне Рівне
Фото: Суспільне Рівне

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023