Який вплив мають дизель-генератори на довкілля та здоров'я людини

20 Грудня 2022, 13:17
Фото УНІАН 4955
Фото УНІАН

У зв’язку з постійними обстрілами енергетичних об’єктів та стабілізаційними відключеннями українці часто почали застосовуватись дизель-генератори як альтернативне джерело електроенергії.

Екологи організації Всеукраїнська екологічна ліга проаналізували вплив генераторів на довкілля та здоров'я людей. 

Під час роботи дизель-генератора в атмосферне повітря потрапляють забруднюючі речовини: вуглецю оксид, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (сажа), азоту діоксид, вуглеводнів С12-С19, діоксиду сірки. Ці сполуки мають негативний вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Також, створюється додаткове шумове навантаження, дизельні генератори створюють 88 дБ шуму, генератори, що працюють на бензині або газі, можуть перевищувати 95 дБ. Дані показники перевищують нормативний показник, що складає 55 дБ денний, а 45 дБ – у нічний час.

Всеукраїнська екологічна ліга закликає громадян опублікувала вимоги щодо реєстрації та експлуатації генераторів:

  • Перед початком використання власник або оператор генератора, має отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин, оскільки, дане джерело утворення підпадає під дію ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Реєстрація генератора вимагає внесення змін до існуючого дозволу на викиди в атмосферу.
  • Дизель-генератор має бути внесений в Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (постанова КМУ від 3 лютого 2021 р. №77).
  • Дизель-генератор, який розміщений в приміщенні, має бути внесений в Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (постанова КМУ від 05.06.2013 №440).
  • За наявності окремого резервуару зберігання палива для дизель-генератора необхідно провести ідентифікацію об’єкту підвищеної небезпеки.

Рекомендації щодо використання дизель-генератора:

  • не використовуйте генератори в приміщеннях, які не обладнані системою видалення вихлопних газів та пожежогасіння;
  • генератори необхідно розміщувати на відстані не менш 10 метрів від будівлі;
  • використовуйте тільки сертифіковане обладнання та регулярно проводьте технічні огляди;
  • не залишайте генератори без нагляду.
Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024