Росіяни навмисно вибрали для атаки час пікових морозів – Укренерго

06 Грудня 2022, 10:35
Фото: Gettyimages 3528
Фото: Gettyimages

На відновлення виробництва електроенергії після ракетних ударів по енергетиці України, які Росія завдала 5 грудня, знадобиться кілька днів, після цього енергетична система почне стабілізуватися.

Про це розповів голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі національного телемарафону ввечері 5 грудня.

Після того, як 5 грудня було випущено понад 70 ракет і близько 10 із них долітели, за словами Кудрицького, завдано значні ушкодження як електростанціям, так і підстанціям «Укренерго» – але ситуація контрольована. 

«Є певні обмеження аварійні енергопостачання… Дефіцит в енергосистемі буде сьогодні-завтра (в понеділок-вівторок – ред.), поки деякі енергоблоки, які сьогодні аварійно відключилися під час атаки, будуть набирати потужність. День-два потрібно на відновлення виробництва електроенергії в системі – після цього очікуємо, що ситуація стабілізується.  

Це буде вся Україна (з аварійними відключеннями – ред.). У нас є регіони, які постраждали більше за інші – зокрема, Одеська область. Зараз ми подаємо напругу туди по резервних схемах живлення, щоб заживити, перш за все, критичну інфраструктуру міста і принаймні частково подати електроенергію громадянам. Думаю, що цю ситуацію ми також вирішимо у найближчі пару днів. 

І по інших областях, де були аварійні відключення енергоспоживачів, зараз відновлюється енергопостачання поступово. Цей процес буде тривати сьогоднішні вечір і ніч. Паралельно наші ремонтники будуть працювати над відновленням енергосистеми: підстанцій та ліній електропередач».

Аварійні відключення були застосовані по всій країні, щоб не розбалансувати систему – зараз їх уже поступово замінюють на ліміти споживання для кожної області. 

У вівторок 6 грудня ці ліміти будуть подібні до тих, що були 3-4 дні тому, сказав Кудрицький.

Голова «Укренерго» вважає, що росіяни навмисно вибрали для атаки час пікових морозів, щоб «вимкнути українську енергосистему» саме під час похолодання і завдати максимальних страждань українцям. 

«Судячи з географії прильотів, не сумніваюся, що військових консультували російські енергетики», – сказав Кудрицький.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024
18.05.2024
17.05.2024