У нацпарку «Синевир» на Закарпатті зібрали трави для екочаїв

17 Жовтня 2022, 16:50
У нацпарку «Синевир» на Закарпатті зібрали трави для екочаїв 605
У нацпарку «Синевир» на Закарпатті зібрали трави для екочаїв

Теплі та сонячні осінні дні посприяли фахівцям наукового відділу Національного природного парку «Синевир» зібрати доспілу сировину екочаїв. 

Наразі календарний період збору екочаїв завершився. Про це розповідають на сторінці природного парку у фейсбуці.

Нині вже заготовлено чимало трав’яних зборів – меліса, лофант анісовий, м’ята перцева, котовник лимонний, календула, ромашка.

Для початку зібрані чайні рослини, а саме – пагони і листя, добре оглянуті від дефекту і бруду, їх перебрано, видаляючи все травмоване і уражене листя хворобою, відсортовано та підготовлено до природнього сушіння.

«Нині всю зібрану сировину розподілено в темному приміщенні для підв’ялення. Процес сушіння проходитиме шляхом регулярного ворушіння зібраного врожаю до того часу, поки не почнеться в листових пластинах та пагонах хрустіння, зігнувши їх навпіл. Як слід підв'ялені листочки, при стисненні їх у грудку, не повинні випрямлятися, то це означає, що сировина дійшла до необхідної кондиції. Після чого планується їх подрібнення та змішування із заздалегідь приготовленими дикорослими чаями», – говорить наукова співробітниця Тетяна Нірода.

Відповідно до розроблених методик і рецептів їх розфасують і упакують в пакетики. Для кожного виду сировини є відповідне пакування. У кожну упаковку вкладають лист з описом вмісту екочаїв, де вказано назву та місця збору трав, а також, що це виготовили в НПП «Синевир».

Читайте також: Закарпаття: найбільше гірське озеро України Синевир рекордно обміліло

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024
18.05.2024
17.05.2024