стрічка

Військовий Закарпатської бригади розповів про врятовану вівчарку Діну

15 Серпня 2022, 11:38
Вівчарка Діна 638
Вівчарка Діна

Військовий з 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади – Закарпатський легіон врятував поранену вівчарку в селі на лінії фронту, тепер вона допомагає військовим рятуватися від ворожих снарядів.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці бригади.

«Діна відчуває, коли снаряди летять на нас, і перша ховається в бліндаж», – розповів майстер-сержант Руслан, який врятував тварину.

Він наголосив, що село, де перебувала бригада, знаходилось на самій лінії фронту. Його регулярно обстрілювала російська арта, люди тікали звідти й просто кидали домашніх тварин. Звернув увагу на цю вівчарку Діну – породисту, розумну, але поранену – її контузило, а в лапі застрягло кілька осколків. І вирішив узяти її до себе. Знайшов у сусідньому місті ветеринара, разом виходили її.

Читайте також: У Закарпатській області заборонили відвідувати ліси

«Діна дуже прив’язалася до мене, ходить весь час позаду шнурочком. А коли почав брати її на позиції, з’ясував, що вона орієнтується по приходах ворожої арти. У першу секунду людина чує тільки звук виходу, а вже потім свист снаряду, який приблизно вказує напрям. А Діна вираховувала напрямок миттєво. Якщо снаряд або міна летить на нас, вона одразу кидається в бліндаж, а якщо вбік – навіть не реагує. Так вона допомагає нашим хлопцям рятуватися від російської арти», – додав Руслан.

Його донька надіслала для Діни багато корму, то пригощає й інших покинутих собак. Встає на півтори години раніше і йде в село. Собаки чоловіка вже впізнають, чекають і ходять за ним зграєю по 15 – 20 осіб. Він дуже любить тварин…

У дитинстві мріяв стати прикордонником або військовим і мати службову вівчарку. І так сталося, що дитячі мрії збулися тут, на війні, уже в зрілому віці.

«Після війни обов’язково заберу Діну до себе в Івано-Франківськ, а якщо буде можливість, відправлю додому й раніше. Один раз її вже кинули господарі, то я собі такого не дозволю», – каже військовий.

Коментар
Код блоку:
24/09/2022 Субота
24.09.2022
23.09.2022
22.09.2022