стрічка

На Закарпатті видобуватимуть сіль для всієї країни

13 Серпня 2022, 11:00
На Закарпатті видобуватимуть сіль для всієї країни 730
На Закарпатті видобуватимуть сіль для всієї країни

На території Буштинської громади Тячівського району стартували роботи в межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ», що дозволить розробляти Буштинське соляне родовище. 

Таким чином планують добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА. 

Нагадаємо, через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство «Артемсіль», яке забезпечувало 100% потреби країни.

Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни Закарпаття включилося в цю складну, але надважливу роботу.

Після попередніх геологічних досліджень у Тячівському районі виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів.

«Вже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння. За інформацією фахівців, вже через 6 місяців ми будемо мати першу добуту сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період», – пише Віктор Микита. 

Зараз потреба країни в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон. Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

Читайте також: В Україні дефіциту солі не буде

Коментар
Код блоку:
24/09/2022 Субота
24.09.2022
23.09.2022
22.09.2022