стрічка

У селах біля Рівного зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря

12 Серпня 2022, 12:55
У селах біля Рівного зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря 980
У селах біля Рівного зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря

У Городку та Обарові, поблизу Рівного, зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря.

Це зафіксували у суботу, 6 серпня, на двох постах громадського моніторингу «Ecocity». Про це пише Екоклуб – організація, що встановила пости для моніторингу повітря. 

Таким чином зафіксували аномальне збільшення вмісту у повітрі двох забруднювальних речовин – дрібнодисперсного пилу та високолетких органічних сполук у перерахунку на формальдегід. Саме вони й спричинили «високий» рівень забруднення.

«Аналіз результатів моніторингу підтверджує, що вдень (між 11:00 та 22:00) вміст летких органічних сполук збільшився до 33,4 мкм/м3: це майже вдвічі більше від середньго фонового значення за останні та наступні три доби», – підтверджують експерти проєкту «Чисте повітря для України». 

Вони припускають, що аномальне забруднення спричинене людською діяльністю.

«Високолеткі органічні сполуки – це забруднювальні речовини, серед них - формальдегід, тривале вдихання якого спричиняє захворювання дихальних шляхів та рак. Дихаючи повітрям, забрудненим високолеткими органічними сполуками, здорові люди можуть відчути дискомфорт, а людям із серцево-судинними захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці! Окрім того, при такому рівні забруднення на вулиці заборонено займатися спортом», – пишуть активісти. 

Стежити за станом повітря у Рівному, Городку, Обарові та Острозі можна тут: https://cutt.ly/sXqa3Oo
 
 
Коментар
Код блоку:
24/09/2022 Субота
24.09.2022
23.09.2022
22.09.2022