стрічка

Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об'єкта

11 Серпня 2022, 16:50
Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об'єкта 711
Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об'єкта

Російські загарбники знову обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об'єкта

У четвер, 11 серпня, рашисти вкотре піддали обстрілам найбільшу в Україні та Європі Запорізьку атомну електростанцію. Про це пише Енергоатом

Зафіксували п’ять «прильотів» у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварки та сховищем джерел випромінювання.

На невеличкій ділянці зайнялася трава. На щастя, ніхто не постраждав.

Ще п’ять «прильотів» сталися в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС. Внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести «перезмінку». Адже задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад в Енергодар. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни. 

«Ситуація на станції наразі є контрольованою. Інформація, яку миттєво почали розганяти у ворожих пабліках, що нібито персонал у паніці полишає станцію, є фейковою та маніпулятивною. Це теж зброя, з якої росіяни намагаються нищити ЗАЕС, тому довіряйте лише офіційним джерелам», – пишуть в Енергоатомі. 

Нагадаємо, 8 серпня росіяни обстріляли майданчик поруч зі сховищем ядерного палива на Запорізькій АЕС. Того ж дня підтвердили інформацію, що окупанти замінували низку комунікацій на Запорізькій АЕС. Президент Енергоатому Петро Котін конкретизував, що російські військові замінували берегову лінію Запорізької АЕС, а також загнали на території авто, в яких може бути вибухівка. 

У зв'язку з цими подіями Україна відправила листи в ООН та МАГАТЕ з вимогою направити безпекову місію на Запорізьку АЕС. Однак у МАГАТЕ заявили, що останній обстріл ЗАЕС не призвів до «безпосередньої загрози ядерній безпеці».

 
Коментар
Код блоку:
24/09/2022 Субота
24.09.2022
23.09.2022
22.09.2022