стрічка

План ЄС зі скорочення використання газу на 15% набув чинності

10 Серпня 2022, 11:50
План ЄС зі скорочення використання газу на 15% набув чинності 764
План ЄС зі скорочення використання газу на 15% набув чинності

Почав діяти план ЄС щодо скорочення споживання газу в усьому Євросоюзі на 15%, щоб упоратися з газовою кризою через війну Росії.

Постанова ЄС, яка закріплює план, була опублікована в Офіційному журналі ЄС. Постанова набуває чинності наступного дня після публікації, тобто 9 серпня. Про це повідомляє «Європейська правда».

«З огляду на безпосередню загрозу безпеці газопостачання, викликану російською військовою агресією проти України, ця постанова має набути чинності терміново», – йдеться у повідомленні.

Рішення погоджено 27 країнами ЄС два тижні тому з метою, щоб Євросоюз міг збільшити запаси газу напередодні очікувано суворої зими.

У постанові сказано, що країни ЄС мають докласти всіх зусиль для скорочення споживання газу не менше ніж на 15% у період із серпня до березня наступного року.

Для деяких країн ЄС були зроблені винятки, а саме скорочення попиту є «добровільним». Однак, постанова передбачає можливість для Ради ЄС ініціювати попередження про безпеку постачання, після якого скорочення попиту на газ стане обов'язковим.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що Європа має бути готова до найгіршого сценарію з російським газом цієї зими.

Читайте також: Україна вимагає від ООН та МАГАТЕ направити безпекову місію на Запорізьку АЕС

 
Коментар
Код блоку:
24/09/2022 Субота
24.09.2022
23.09.2022
22.09.2022