На Рівненщині науковці встановили фото пастки для спостереження за виводком підорлика

У 2022 році через військові дії науковці не змогли повноцінно продовжувати щорічні дослідження за популяцією підорлика великого на Рівненщині. Все ж вдалося зробити деякі здобутки для подальшої роботи.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Рівненського природного заповідника.
«За гніздовою популяцією підорлика великого (Clanga clanga) в Рівненському природному заповіднику ми спостерігаємо щорічно. Починали у 2012 році. Як відомо, популяція – найчисельніша в Україні. З 2021 року в рамках міжнародного проєкту Полісся - дика природа без кордонів, яку в Україні координувало Українське товариство охорони птахів, почали новий етап досліджень. Він стосувався вивчення успішності гніздування, аспектів поведінки, живлення пташенят за допомогою фото пасток», – йдеться у повідомленні.
У 2022 році через військові дії проєкт призупинили на невизначений період.
Однак, за підтримки Українського товариства охорони птахів та через можливість працювати з фото пастками, що надали раніше, також завдяки підтримці витрат на логістику вдалося частково продовжити роботи.
Загалом в липні обстежили сім гнізд підорлика великого, а на трьох жилих встановили фото пастки для спостереження за гніздовим життям виводків, їх поведінкою, живленням та успішністю гніздування. Камери працюватимуть до жовтня цього року, коли птахи відлетять у місця зимівлі.
«Такі роботи важливі, бо підорлик великий є індикатором трансформації боліт. Будь-які зміни боліт впливають на видовий і чисельний склад корму підорликів, де за допомогою фотопасток, можемо це оцінити. То можливі зміни у житті птахів і середовища їх існування.
Ці роботи виконали за спільних зусиль науково-дослідного відділу Рівненського природного заповідника, Карасинського і Північного природоохоронного науково-дослідницького відділення заповідника. А також Українського центру дослідження хижих птахів», – пишуть на фейсбук-сторінці заповідника.