стрічка

Купатися чи не купатися: у Рівному взяли проби води з озера Басів Кут

21 Травня 2022, 15:39
У Рівному взяли проби води з озера Басів Кут 731
У Рівному взяли проби води з озера Басів Кут

Із Басівкутського озера у Рівному 18 травня взяли проби води.

Такі дослідження водойми на наявність паразитів та інших мікроорганізмів фахівці Центру контролю та профілактики хвороб проводять перед початком кожного пляжного сезону. Декілька останніх років плавати у цій водоймі спеціалісти не рекомендували, пише Суспільне.Рівне. 

 

Проби беруть за допомогою спеціального пристрою — батометру. Точками забору води для лабораторного аналізу є вхід в озеро, його середина та вихід.

Воду на аналіз беруть у 2022 році вперше.

«У більші місткості набираємо воду для санітарно-хімічних досліджень, санітарно-хімічних показників з глибини 20 сантиметрів. Також набираємо воду для дослідження на паразитологічні показники, так само з глибини 20 сантиметрів», — пояснює фахівчиня центру Наталія Демчук.

Всі відібрані зразки доставлять у лабораторію.

«Проби відбираються, щоб дослідити, який зараз хімічний склад води, це перше. Друге — на бактеріологічний склад, яка вода в нас до початку літнього купального сезону. Результати, як правило, готові за п'ять днів, тобто на понеділок вони будуть», — зауважив завідувач відділу центру Богдан Красько.

Хоча вода ще дуже холодна, охочі поплавати є вже, зазначає начальник аварійної-рятувальної служби на водних об'єктах Рівненщини Анатолій Якимчук.

«Купатися можна, якщо температура води +18 градусів і більше. Потрібно, щоб була нормальна, стійка, тепла погода. Якщо температура менш як 18 градусів і тепло на вулиці, то коли людина входить у воду, її сковує і вона має температурний шок, корч по-народному. І тоді людина не може ніяк рухатися і може бути велика біда», — додає чоловік.

Загалом на Рівненщині є орієнтовно 40 офіційних пляжів та місць масового відпочинку, на яких вже також розпочали перевірки. Їх проводять раз на місяць від початку і до кінця пляжного сезону.

Нагадаємо, у червні 2021 року у Басівкутському озері фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили перевищений вміст аміаку, нітратів та нітритів. Тому в цій воді радили не купатися.

Коментар
26/06/2022 Неділя
26.06.2022
25.06.2022
24.06.2022