стрічка

Міжнародні активісти заблокували танкер, який мав доставити російську нафту до Норвегії

25 Квітня 2022, 15:00
Міжнародні активісти заблокували танкер, який мав доставити російську нафту до Норвегії 712
Міжнародні активісти заблокували танкер, який мав доставити російську нафту до Норвегії
Активісти міжнародної неурядової природоохоронної організації Greenpeace заблокували танкер, який мав доставити російську нафту до Норвегії, прив'язавши себе до судна на знак протесту проти розв'язаної росією війни в Україні.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.

За даними Marine Traffic, танкер «Усть-Луга» стоїть біля нафтового терміналу Exxon Mobil у Слагені, приблизно за 70 км на південь від Осло.

Активісти, які прибули на невеликому човні, прикували себе до якірного ланцюга танкера, намагаючись запобігти розвантаженню 95 тисяч тонн нафти.

«Нафта лежить в основі не тільки кліматичної кризи, а й воєн і конфліктів. Я шокований тим, що Норвегія діє як вільний порт для російської нафти, яка, як ми знаємо, фінансує війну путіна», – заявив глава Greenpeace у Норвегії Фроде Плейм.

Група закликала уряд Норвегії заборонити імпорт російського викопного палива і заявила, що норвезький підрозділ Exxon Mobil Esso має розірвати будь-які контракти на такий імпорт з росії після її вторгнення в Україну.

Esso Norway погодилася купити нафту до початку війни і не планує подальших закупівель у росії, повідомив норвезькій щоденній газеті Dagbladet представник компанії.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня активісти Greenpeace заблокували два нафтові танкери біля узбережжя Данії для перевезення 100 тисяч тонн російської нафти, що стало спробою зупинити фінансування російського вторгнення в Україну.

У середині квітня активісти Greenpeace та Elokapina заблокували доступ до фінського порту Ханко залізничним потягам із російським вугіллям.

 

Коментар
Код блоку:
08/08/2022 Понеділок
08.08.2022
07.08.2022
06.08.2022