стрічка

Відповідальність за незаконну вирубку ялинок: нагадують в Городищенській громаді

21 Грудня 2021, 08:16
Відповідальність за незаконну вирубку ялинок: нагадують в Городищенській громаді 628
Відповідальність за незаконну вирубку ялинок: нагадують в Городищенській громаді

Напередодні зимових свят, невід’ємним атрибутом є ялинка. У цей період завжди були спроби роздобути дерево незаконним шляхом. З метою попередження самовільної рубки хвої Городищенська сільська рада інформує про відповідальність за незаконну вирубку таких дерев.

Про це йдеться на сайті Городищенської громади.

Усі порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягнуть за собою накладення штрафу  від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн) і на посадових осіб – від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2550 до 5100 грн).

За продаж незаконно зрубаних новорічних ялинок є штрафні санкції відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, а ті самі дії  в межах природно-заповідного фонду – штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім отримання штрафів порушники можуть притягатися до кримінальної відповідальності, яка передбачена у випадку, коли завдана шкода у двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Так, згідно зі статті 246 Кримінального кодексу України, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насаджень, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду або були вчинені на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах передбачають, крім штрафів у великих розмірах (від 17000 до 34000 грн), кримінальну відповідальність (строк до 3 років, від 3 до 5 років, у разі тяжких наслідків – від 5 до 7 років).

Крім того, застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від компенсації шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

Незаконно добуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації.

При купівлі ялинки звертайте увагу на наявність бирок чи спеціальних стрічок зі штрих-кодом, що будуть підтверджувати законність її заготівлі та реалізації. Не беріть ялинки незаконного походження та не сприяйте незаконному промислу.

Коментар
Код блоку:
11/08/2022 Четвер
11.08.2022
10.08.2022
09.08.2022