стрічка

Нова атака на водно-болотні угіддя: на Волині знову можуть видобувати торф

02 Грудня 2021, 15:16
Нова атака на водно-болотні угіддя: на Волині знову можуть видобувати торф 956
Нова атака на водно-болотні угіддя: на Волині знову можуть видобувати торф

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» оприлюднило інформацію про проходження процедури щодо видобування торфу на одному з родовищ Волині.

Про це повідомили представники громадської організації «Українське товариство охорони птахів».

Нещодавно на офіційному ресурсі Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля  Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» оприлюднило інформацію про проходження процедури щодо видобування торфу на родовищі «Коза-Березина». Його площа 554,7 гектара на території Прилісненської громади Маневицького району Волинської області.

Громадська організація «Українське товариство охорони птахів», партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, ознайомився зі звітом комунального підприємства «Волиньприродресурс» та висловлює занепокоєння щодо екологічної та природоохоронної ситуації. В ньому йдеться про те, що є можливістю видобувати торфу на цьому родовищі. Та більша частина болота знаходиться на території Рівненського природного заповідника. Має статус водно-болотного угіддя міжнародного значення. Входить до переліку територій Смарагдової мережі України. 

«Коза-Березина» – одне з найкраще збережених торфових боліт України. Можливий видобуток торфу  матиме  вкрай негативні наслідки.

Вплине на екологію (порушиться гідрологічний режим,  зруйнується природний комплекс всього болота, яке, серед інших, підтримує водний баланс у межиріччі Прип'яті, Стоходу та Стиру). Так і на політичну ситуацію на міжнародному рівні. Адже в рамках Рамсарської конвенції Кабінет Міністрів України видав постанову «Про заходи щодо охорони водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення» (№ 935 від 23.11.1995 р.) Та затвердив перелік водно-болотних угідь України, які визнані особливо цінними на міжнародному рівні).

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс»  втретє намагається отримати позитивний висновок Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо можливості видобування торфу на ділянці, яка межує з Рамсарським угіддям «Біле озеро та Коза-Березина». Попередні спроби пройти процедуру – відхилили. Це трапилося через неякісно підготовлені звіти про вплив торфовидобутку на довкілля. Та підприємство подало документи повторно.

Міжнародні, так і вітчизняна екологічні спільноти наголошують на те, що важливо зберегти болота світу поруч із вже існуючими природоохоронними об'єктами. Це стосується Рівненського природного заповідника.

Болота – це екосистема планети, яка зникає. Вони ж є джерелом прісної води, а також пом'якшують глобальні кліматичні зміни та відповідають за вуглекисневий баланс в атмосфері.

 Ці дії йдуть у розріз з кліматичними обіцянками, які цього року українська сторона надала на конференції ООН з питань зміни клімату у Глазго (Велика Британія). 

«Сподіваємося, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України не  дозволить «Волиньприродресурсу» зруйнувати об'єкт міжнародного значення та об’єкт Смарагдової мережі», – йдеться у поідомленні.

Читайте також: Болоту Коза-Березина загрожує торфовидобування (rayon.in.ua)

 

Коментар
Код блоку:
20/03/2023 Понеділок
20.03.2023