стрічка

З 1 грудня в Україні заборонять вилов раків

27 Листопада 2021, 12:03
З 1 грудня в Україні заборонять вилов раків 984
З 1 грудня в Україні заборонять вилов раків

З 1 грудня в україні встановлюють заборону на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об'єктах, яка триватиме до 31 березня 2022 року

З відповідним наказом Управління Держрибагентства у Рівненській області можна ознайомитись тут.

Про це повідомляють у Рівненському рибоохоронному патрулі.

Спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води нижче 10 C. 

Станом на третю декаду листопада температура води у водних об’єктах Рівненської області становила 5-8 C. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції на території області встановлюється заборона на їх вилов.

Заборона на вилов пов'язана з тим, що типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні порушення. 

Розрахунок збитків за незаконне добування цих річкових мешканців здійснюватиметься відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». 

Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні.

Проте варто пам’ятати, що обмеження тривають не тільки у період нересту, линьки та виношування ікри. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняють вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.

Довідкова інформація.

Річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екземплярів. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C.

Читайте також: У Вараші викрили чергову наливайку

 

Коментар
22/01/2022 Субота
22.01.2022
21.01.2022
20.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром