стрічка

Менше, ніж за 100 метрів від озера Світязь екологи виявили вигрібну яму

24 Листопада 2021, 18:05
Світязь 685
Світязь

Дві вигрібні ями, і один літній будиночок виявили екологи в прибережній смузі озера Світязь. Такі результати позапланової перевірки рекреаційної бази «Гушівський хутір» на території Шацького національного природного парку.

Перевірка відбулася 4-5 листопада. Про це пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Під час перевірки співробітники Державної екологічної інспекції у Волинській області зафіксували порушення Земельного та Водного кодексів, Законів України «Про природно-заповідний фонд» і «Про оцінку впливу на довкілля».

Читайте такожОзеро Світязь у листопаді: сіре, сонне, сумне

«При огляді території рекреаційного пункту «Гушівський хутір» виявлено будівництво двох свердловин і чотирьох вигрібних ям для накопичення побутових стоків. Дві вигрібні ями облаштовано в межах прибережної захисної смуги озера Світязь. На плані прив’язки тимчасових рекреаційних споруд не передбачено встановлення одного з літніх будиночків, який знаходиться найближче до озера. Відповідно до позначеної в плані прив’язки тимчасових рекреаційних споруд межі, будиночок розташований в межах прибережної захисної смуги (на відстані менше як 100 метрів від водного плеса). Також в плані прив’язки не передбачено будівництва вигрібних ям»,  – йдеться в повідомленні від екологів. 

Раніше «Сила правди» писала про сумнівні рубки на території «Гушівського хутора». Цю територію розпорядженням голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика у 2018 році віддали в довгострокове платне користування вчительці з Любомля Вірі Шереметі. Однак, будиночки, за словами директорки Шацького НПП Марії Христецької, споруджував парк. 

Читайте такожВ озеро Світязь випустили 500 кілограм коропа

Раніше і Державна екологічна і Державна архітектурна інспекції вже намагалася притягнути посадових осіб до відповідальності за самочинне будівництво. Проте безрезультатно. Приписи контрольних органів парк не виконав, а всі постанови оскаржили в судах. Однак відтоді будівництво в «Гушівському хуторі» «заморозили».

Влітку 2021 Шацький національний природний парк оприлюднив ескізи будівництва нової відпочинкової зони безпосередньо в акваторії озера Світязь. Водовідведення з 10 дерев’яних будиночків запроєктоване у вигрібну яму, або ж у центральну каналізацію після того, як її підведуть до озера.

Коментар
06/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021
03.12.2021