стрічка

Створили сайт, на якому можна «політати» над Прип’яттю та «відвідати» покинуті села Полісся

23 Листопада 2021, 13:28
Сайт «Чорнобиль. Подорож» 612
Сайт «Чорнобиль. Подорож»

У мережі Інтернет запустили освітню та комунікаційну платформу «Чорнобиль. Подорож» з ініціативи Офісу Президента України. Платформа стала продовженням однойменної мультимедійної виставки, яку відкрили в Національному комплексі «Експоцентр України» до 35-річчя Чорнобильської катастрофи. 

 Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Проєкт створено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Сайт «Чорнобиль. Подорож» розробила веб-продакшн-студія Gremcy. 

Перейшовши за цим посиланням, можна здійснити інтерактивну подорож у просторі та часі, зокрема політати над сучасною Прип’яттю, радіолокаційною станцією «Дуга» та покинутими селами Полісся, ознайомитися з хронологією аварії, світовим контекстом 1986 року, почути розмови про майбутнє зони відчуження та історії людей, чиї долі змінила катастрофа.

Читайте також: Чорнобиль: туристичний об'єкт, пам'ятник катастрофі чи символ режиму

«Цьогоріч виповнилося 35 років Чорнобильській трагедії. Та квітнева ніч понад тридцять років тому поділила життя мільйонів людей на «до» й «після». Слово «Чорнобиль» почув весь світ. Але його почали згадувати здебільшого поряд зі словами «трагедія», «катастрофа», «лихо». Це дійсно чи не найбільша техногенна катастрофа людства. І це справді величезна трагедія. Це зламані людські долі, покинуті помешкання та спустошені землі зони відчуження. Але також варто звернути увагу на інший бік Чорнобиля – на мужність та самовідданість героїв, які майже голіруч протистояли цій катастрофі. Понад 600 тисяч людей брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Багато з них віддали своє життя та здоров’я заради життя інших та безпеки майбутніх поколінь. Ми маємо зберегти пам'ять про них та передати її нашим дітям та онукам. Щоб більше ніколи не допускати подібних катастроф на нашій планеті. Маємо шанувати подвиг ліквідаторів та пам’ятати його ціну», – зазначив Президент Володимир Зеленський.

Сайт «Чорнобиль. Подорож» створили за принципами скролітелінгу – це безперервна розповідь з мультимедійними елементами, що активуються під час гортання й натискання.

«Важливо відкривати таємниці Чорнобиля та передавати ці знання наступним поколінням. Тут має цінність кожна історія, кожен спогад людей у надзвичайних обставинах, свідчення ліквідаторів, науковців, інженерів, колишніх чиновників, військових та всіх, хто має що сказати», – наголосив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Читайте також: Чорнобильська катастрофа: Державний архів СБУ опублікував секретні документи КДБ

За його словами, важливо, щоб Чорнобиль став не місцем забуття, а точкою розвитку та правильних висновків.

«З ініціативи Президента Володимира Зеленського у Чорнобильській зоні починають втілювати інфраструктурні проекти та запроваджують новітні технології. А платформа «Чорнобиль. Подорож» допомагає зібрати безцінні історії про Чорнобиль і краще зрозуміти, що ж насправді сталося 26 квітня 1986 року та як із цим жити», – додав Кирило Тимошенко.

Над проєктом працювала команда з понад двохсот фахівців: від істориків до радіологів. На сайті представлені розсекречені документи та наукові дослідження, що допомагають розібратися в причинах трагічних подій та зруйнувати поширені міфи про Чорнобиль.

На сайті «Чорнобиль. Подорож» у блоці «Люди» на користувачів чекають історії свідків, сучасників аварії на ЧАЕС.

До проєкту можна приєднатися, поділившись своєю історією про Чорнобиль чи баченням його майбутнього. Для цього на сайті передбачена спеціальна форма, щоб доповнити проєкт своєю розповіддю. 

А щоб висловити думку про розвиток Чорнобиля, слід натиснути на відео з дискусією фахівців у блоці «Сьогодні, завтра».

Читайте також: «На пам'ять про чоловіка» – дружина ліквідатора аварії на ЧАЕС зі Світязя опублікувала його спогади

Коментар
06/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021
03.12.2021