Луцькі дитячі садочки отримали понад 86 тисяч гривень на компостування

05 Листопада 2021, 17:07
Компостування у луцькому дитячому садочку 1160
Компостування у луцькому дитячому садочку

На потреби компостування органічних відходів з міського екологічного фонду виділили понад 86 тисяч гривень.

У луцьких дитсадках встановили 20 контейнерів. Про це Суспільному розповіла керівниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак.

Уже встановили контейнер та почали компостувати органіку й опале листя у дитсадку № 31. Зі слів директорки закладу Валентина Легновської, за осінній період з понад одного гектара території вивезли вантажівку листя.

«Листя у нас дуже багато. Ми вже потрошки почали його вивозити. Придбали компостери, адже є харчові відходи з кухні: це і капуста, картопля і морква, буряки. Було масово посаджено чорнобривці, і їх теж можна використати в компостер», – розповіла Валентина Легновська.

Організовано прибирають листя восени на території дитсадка № 10, – розповіла керівниця дошкільного закладу Валентина Костюк. Каже: ідеєю зі встановленням компостерів задоволені.

Зі слів очільниці закладу, компостери мають не надто великий розмір, тож усе опале листя не поміститься.

 

«Але ми попробуємо робити цю добру справу, щоб і удобрювати землю, і утилізувати листя. Дошкільному закладу 32 роки та з кожним роком дерева стають все більші. Організовуємо кожної осені прибирання території, а коли листя зібране, то поступово його вивозимо», – каже Валентина Костюк.

Компостери виготовлені з полімерного матеріалу, який зберігає тепло, – зазначила начальниця відділу екології Луцької міськради Оксана Лисак. На дно конструкції, каже екологиня, кладуть невеликі гілки дерев для дренажу, а між шарами органічних відходів заселяють спеціальні мікроорганізми.

Зі слів посадовиці, компостери потрібно розташовувати на ґрунті, аби зайва волога могла випаровуватися. 

«Якщо заселяються черв’яки, вони можуть вільно через твори потрапляти у компостер і назад у ґрунт», – додала Оксана Лисак.

Перший компостер встановили два роки тому в дитсадку № 19 за ініціативи батьків дошкільнят. Тепер, говорить начальниця відділу екології Луцькради, таких дитсадків є 20 в місті.

«На наступний рік інші садочки отримають такі контейнери. У рамках міжнародного проєкту з 2022 року ще почнемо забезпечувати компостерами школи», – зазначила посадовиця.

Керівників дитсадків, у яких встановили контейнери, навчатимуть правильного компостування органічних відходів. У кожному закладі за компостуванням наглядатиме відповідальна особа, – додала екологиня.

Читайте також: У Луцьку водій з фальшивим посвідчення перевозив незаконну деревину

Читайте також: Волинська експедиція-2022: отримайте абонемент на всі подорожі нового сезону

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024